Magustoidud

 • Kreemine šokolaadijäätis
  Kui on vähegi viitsimist, siis soovitan kindlasti seda retsepti proovida. Tulemus on tõesti väga kreemine ja seda ilma jäätisemasinata. Jäätis on ilma lisatud suhkruta. Magustatud medjool datliga ja kaerapiim lisab ka natuke magusust.
  Kreemine šokolaadijäätis
 • Kirju koer
  Kirju koer on üks suur laste lemmik magustoit. Kui tavaliselt tehakse kirjut koera marmelaadi kommidega, siis mina tegin seekord veidi tervislikumalt ja panin marmelaadi asemel tükeldatud datleid ja pähkleid. Küpsised tegin ise ja kasutasin tatrajahu. Võid kasutada ükskõik milliseid küpsiseid.
  Kirju koer
 • Snickersi jäätis
  Lihtne snickersi jäätisebatoon. Võtab küll rohkem aega, aga enamus sellest ajast on jäätis sügavkülmas tahenemas. Kui Sa kasutad taimest šokolaadi, siis on see retsept 100% vegan.
  Snickersi jäätis
 • Suhkruvabad muffinid
  Tervislikum punapeedi püreega brownie on hea alternatiiv tavalistele küpsetistele. Tõeliselt pehme ja õhuline gluteenivaba brownie, mille valmistamiseks pole rasvainet kasutatud. Soovi korral võid punapeedi asendada banaani, maguskartuli, õunapüreega vms.
  Suhkruvabad muffinid
 • Nõia sõrmed
  Et luuaga lennates kõht väga tühjaks ei läheks, koostasin volbripäevaks sobilikud küpsised. Nõia sõrmed on valmistatud mandlijahust, kookosõlist ja ilma rafineeritud suhkruta. Soovi korral võid muuta nõia sõrmed pruuniks või roheliseks kasutades kakao või matcha pulbrit.
  Nõia sõrmed
 • Šokolaadikommid
  Inglismaal elades olid lihavõttepühad alati täis šokolaadi. Nimelt seal on kombeks lastel otsida/korjata vanemate poolt peidetud šokolaadimune, mitte päris dekoreeritud mune nagu meil. Võid ette kujutada kui palju erinevaid munakujulisi šokolaade poed täis olid. Ma küll pole enam Inglismaal, aga šokolaad maitseb mulle ikka ja sellepärast otsustasin teha ise lihavõtte šokolaadi. Siit leiad kaks lihtsat retsepti.
  Šokolaadikommid
 • Pashakook
  Peagi on saabumas lihavõttepühad ja selleks puhuks valmis üks pashat meenutav kohupiimakook. Koogipõhja tegin seekord natuke teistmoodi. Kasutasin mandlilaaste, rosinaid ja kakaod. Seetõttu magustajat polnudki vaja. Kook ise on tehtud želatiiniga. Mina kasutasin vaniljekohupiima, aga kui kasutad maitsestamata kohupiima, siis lisa meelepärast magustajat ja vaniljeekstrakti. Tõeliselt tummine ja toitev koogike.
  Pashakook
 • Gluteenivaba brownie punapeediga
  Tervislikum punapeedi püreega brownie on hea alternatiiv tavalistele küpsetistele. Tõeliselt pehme ja õhuline gluteenivaba brownie, mille valmistamiseks pole rasvainet kasutatud. Soovi korral võid punapeedi asendada banaani, maguskartuli, õunapüreega vms.
  Gluteenivaba brownie punapeediga
 • Energia pallikesed
  Energia pallikeste retsepte on terve internet täis ja tegelikult polegi vaja retsepti jälgida, vaid saab teha kodus olevatest koostisosadest ja olla loov, aga sellegipoolest on minul kujunenud vahekord, milliselt koostisosi kasutan. Vali igast kategooriast üks.
  Energia pallikesed
 • Suhkruvabad kirsipallid (5 koostisosa)​
  Need kirsipallid on tervislikud ja väga hea alternatiiv kommidele. Pallikesed sobivad hästi vahepalaks või magustoiduks. Meeldisid väga ka minu peagi kaheseks saavale pojale. Vaja läheb vaid 5 koostisosa! Mina kasutasin selles retseptis Kalevi Bitter 70% šokolaadi, aga võid kasutada ükskõik millist tumedat šokolaadi.
  Suhkruvabad kirsipallid (5 koostisosa)​