Minu lugu

Oma tee toitumisteraapiani leidsin peale Londonisse kolimist 6 aastat tagasi. Kombinatsioon kiirest elutempost, õhusaastest ja ebakvaliteetsest toidust tõi mu nahale atoopilise dermatiidi. Olen põdenud atoopilist dermatiiti beebist peale, aga teismelise ikka jõudes kasvasin sellest välja. Kahjuks elu Londonis tõi probleemi tagasi väga ekstreemses vormis. 

 

Otsingud kuidas nahka tervendada viisid mu tervisetooteid müüvasse poodi, kus töötasin 4 aastat. Londonis töötades aitasin palju kliente, kes otsisid abi naturaalsest meditsiinist, toidulisanditest ja toidust üldiselt. Tänu sellele tahtsin ka mina üha rohkem toitumisest teada ja inimesi aidata. Seetõttu tegin otsuse minna õppima Naturaalse Meditsiini Kolledžisse (College of Naturopathic Medicine) Toitumisteraapia eriala (Nutritional Therapy). Õpingud kestsid kolm aastat, andes põhjaliku ülevaate kuidas inimese keha toimib raku tasandini välja, sealhulgas mõistes,et kõik meie ümber mõjutab keha erinevaid funktsioone.

 

Meie füüsilist ja vaimset tervist mõjutab suures osas toitumine, aga sama tähtis on ka meid ümbritsev keskkond, uni ja emotsionaalne seisund. Seetõttu on minu jaoks väga oluline personaalne lähenemine igale kliendile. Klient võib olla kindel, et ei saa minult lihtsalt toitumiskava üldiste soovitustega, vaid personaalse toitumis- ja elustiili plaani, mis on just tema juhtumit arvestades koostatud.

 

Iga inimene on erinev, mistõttu hindame koos reaalselt muudatuse sammude suurust, vältimaks suure hurraaga alustamist, eriti juhtumite puhul, mis hõlmavad kardinaalseid muutusi. Laiapõhjalised ja kiired muutused, ei ole kahjuks enamikel juhtudel jätkusuutlikud. Seega ei hõlma minu plaanid koheselt kõige keelamist, vaid vajadusel vahetame ning lisame palju häid tegevusi ja toitumisalaseid juhised. Seejärel viime järk-järgult väikeseid muudatusi sisse.

 

Toitumisterapeudina lähtun ma funktsionaalse meditsiini põhimõtetele. See tähendab, et otsin probleemi põhjuseid, mitte ei eemalda sümptomeid nagu seda teeb traditsiooniline meditsiin. Kasutan terviklikku lähenemist, mis tähendab keha hoolitsemist kõigis aspektides. Tervislik eluviis hõlmab meie keha, vaimu ja vaimset heaolu.

Maris Vahaste Mõeldes Tervisele