Salatid

 • Poke kauss tofuga
  Poke kauss on üks lihtsamaid salateid ja sobib ideaalselt suvisel ajal söömiseks. Poke kausi koostamisel kindlaid reegleid pole. Võid olla loov ja kombineerida meelepärased koostisosad. Selles retseptis kasutasin valguallikaks tofut, veel sobivad hästi kikerherned, lõhe, rebitud kana vms. Riisi asemel võib kasutada kinoat või nuudleid. Mina tegin seekord tavalise riisi asemel riisipallid, meenutavad natuke sushit. Lisasin vette aurutatud peedist vedelikku, et riis roosaks värvuks, aga selle etapi võib vahele jätta. Poke kauss on üks toit, mida saab lihtsalt ka mealprepina valmistada. Ette saab teha süsivesikud (riis, kino vms) ja valgud (liha, tofu, kala või kaunviljad). Seejärel enne serveerimist meelepärased köögiviljad hakkida. Ka kastme saab mõned päevad ette valmistada.
  Poke kauss tofuga
 • Nuikapsa salat
  Nuikapsas on tõeline vitamiinipomm. Nuikapsas on C vitamiini, B6 vitamiini, magneesiumi, vase ja veel palju muid vitamiine ja mineraale. Nuikapsast ostes vali kindlasti keskmise suurusega, mitte suurem, kui tennisepall. Liiga suur nuikapsas on puine ja ei ole enam nii maitsev.
  Nuikapsa salat
 • Värske kurgi salat
  Päikesepaiste ja soe ilm lausa kutsuvad sööma värskeid ja jahutavaid salateid. See krõmpsuv, värske kurgi salat on ideaalne pearoa või grill-liha kõrvale. Selle salati valmistamiseks vajad vaid 6 koostisosa.Päikesepaiste ja soe ilm lausa kutsuvad sööma värskeid ja jahutavaid salateid. See krõmpsuv, värske kurgi salat on ideaalne pearoa või grill-liha kõrvale. Selle salati valmistamiseks vajad vaid 6 koostisosa.
  Värske kurgi salat
 • Maasika spinati salat mooniseemne kastmega
  Maasikate hooaeg on alanud ja miks mitte teha maasikatest üks mõnus toitev salat. Spinat, maasikad, feta ja sibul sobivad ideaalselt kokku ja pakuvad täisväärtuslikku kütust sinu kehale, et kindlalt selle kuumusega vastu pidada.
  Maasika spinati salat mooniseemne kastmega