Milline dieet on parim?

Milline_dieet_on_parim.jpg

Kas Sa oled proovinud erinevaid dieete või pendeldanud dieetide vahel? 

Olen kindel, et Sa ei kujutanud oma täiskasvanu elu ette pidevalt oma toitumist jälgides. Ja need üüratud kulutatud  summad erinevate dieetide, toitumiskavade või kaalujälgimis toodete peale. Ei ole eriti lõbus, eks?

Toitumisteaduses sõna dieet tähendab lihtsalt erinevate inimeste tüüpilist toitumist. Dieet ehk toitumine võib erineda olenevalt kultuurist, geograafilisest paiknemisest või mõne tervise probleemi tõttu. 

Tänapäeval kasutatakse sõna dieet hoopis teisiti ja sellepärast ei meeldi mulle seda sõna väga kasutada. Dieeti seostatakse väga kindla ja kontrollitud söömisviisiga. See võib olla, kas eesmärgiga kaotada kaalu või kaalust juurde võtta. Paljud dieedid või toitumiskavad võivad tõesti aidata kaalukaotusele kaasa, aga päris tihti on sellistel ajutistel dieetidel ja kavadel tagasilööke.

Kogu see mõtteviis “ma olen dieedil” jätab meile tunde, et me ei saa elada nii nagu soovime. Kui me mõtestame endale, et me ei tohi üht või teist toitu süüa, siis on üpris loomulik, et Su mõistus hakkab sulle vastu töötama ja selline dieet ei ole jätkusuutlik.

Sõna dieediga seostatakse tihti:

  1. Väljas söömine muutub raskemaks ja see muudab sõpradega sotsialiseerimise raskemaks.
  2. Dieet vajab planeerimist ja palju aega.
  3. Dieet võib mõnel inimesel süvendada toitumishäiret.
  4. Paljud dieedid on ebareaalsed, liiga piiratud ja raske jälgida mitu nädalat või kuud.
  5. Iga kord kui ebaõnnestume langeb meie enesekindlus ja motivatsioon drastiliselt.

Tulemuseks on sageli tagasilöök, kus me ei suuda end kontrollida ja oleme tagasi alguses.

Samuti peab arvestama sellega, et rasval meie kehas on mitmed olulised rollid. Üks neist on toksiinide hoidmine/peitmine, et toksiinid ei saaks kahjustada keha. Seega kui kiire dieediga vabastame oma rakkudest väga järsku palju rasva, siis toimub meie kehas sageli “detox-efekt”. Sümptomiteks võivad olla peavalud, külmetuse või gripilaadsed sümptomid, nahalööbed, meeleolumuutused, ärevus jne.

Kui soovid oma toitumisharjumusi parandada nii, et see oleks jätkusuutlik ja tervislik, siis registeeri minu uudiskirjaga:

ja lae alla minu koostatud tööleht, mis sisaldab palju lihtsaid nippe kuidas oma toitumisharjumusi ja elustiili järk-järgult muuta ilma, et kaalu langetamine kontrolliks Sinu elu.

Kui arvad, et üksi Sa neid muudatusi ellu viia ei oska, ei taha või kõik eelmainitud käib üle jõu, siis broneeri minuga konsultatsioon ning leiame viisi kuidas Sind aidata saan. 

Kommenteeri

avatar